Szentháromság Plébánia

Óra

Ünnep / Szándék

9h

+ Csóti József, neje Pálinkás Eszterért.

Diákmise: Családjainkért

18h

+Pika Károlyné Béla Márta, édesapjáért és a Béla nagyszülőkért.

Hétfő

18h

+ Egy édesanya emlékére, születésének 125. évfordulójából.

Kedd

Assisi Szent Ferenc emléknapja

16h

Latki Istvánné Morvai Katalin gyászmiséje

Szerda

18h

+ Szabó Sándorné Pintér Teréz és szüleiért.

Csütörtök

Jézus Szíve Család imaórája

17h

Hazánkért és nemzetünkért.

Péntek

Rózsafüzér Királynője emléknapja

ELSŐPÉNTEK Jézus Szentséges Szíve tiszteletére

SZŰZ MÁRIA, MAGYAROK NAGYASSZONYA, MAGYARORSZÁG FŐPÁTRÓNÁJA FŐÜNNEP

ELMARAD

9h

+ Szvetnyik Roland és édesapja, Imre halálának 30. évf.

Diákmise: Családjainkért

18h

A Bleszák, a Benedeczki és a Závodszki családok élő és elhunyt tagjaiért.

Újfalusi Templom: 2022. Okt. 1-9.

Évközi 27. Vasárnap

Hering család élő és elhunyt tagjaiért.

Hétfő

Péntek

18h

Rózsafüzér Társulat élő és elhunyt tagjaiért.

Évközi 28. Vasárnap

Rózsafüzér Társulat élő és elhunyt tagjaiért.

Imrehegyi Templom:

Okt. 2.

11h

Okt. 9.

11h

HIRDETÉSEK:

Kérjük a kedves Híveket, hogy a közelgő népszámlálás alkalmával család­tagjaikkal együtt vallják meg római katolikus vallásukat és a Katolikus Egyházhoz való tartozásukat – Jézus Krisztus Urunk ígéretének tudatában: „Mindazt, aki megvall engem az emberek előtt, azt én is megvallom Atyám e­lőtt, Aki a mennyekben van.” (Mt 10,32)

JEGYESPÁR ELSŐ HIRDETÉSE

Pintér Márk, – Pintér Csaba és Farkas Csilla fia eljegyezte
Gál Daniella Renátát, – Gál András Andor és Lesták Ilona Erzsébet leányát.
Házasságkötésük Kecelen lesz.

Csonka Gábor, – Csonka Gábor és Papp Edit Andrea fia eljegyezte
Király Dórát, – Király József és Horváth Borbála leányát.
Házasságkötésük Kecelen lesz.

JEGYESPÁR HARMADIK HIRDETÉSE:

Kapus Patrik Márk, – Kapus Károly és Csősz Katalin fia eljegyezte
Németh Dalmát, – Németh Csaba és Göblös Erika leányát.
Házasságkötésük Imrehegyen lesz.

Előre hirdetjük, hogy a jubiláns házasokat október 16-án, a vasárnap déle­lőtt 9 órai ünnepi szentmise keretei között áldjuk meg. Kérjük, hogy az i­dén kerek (25., 40., 50., 60., 65., vagy 70.) katolikus egyházi házassági évfor­dulót ünneplő házaspárok előzetesen jelezzék részvételi szándékukat plébániai Irodánkon.

Kérjük, hogy a keceli Római Katolikus Temetőben a lejárt sírhelyeket plébá­niai Irodánkon váltsák meg a következő időszakra is, illetve, akik még nem tették, az idei egyházi hozzájárulásokat is mihamarabb rendezzék.

Szeptembertől folytatjuk az ifjúsági hittant, illetve a 8. és 9. évfolyamos fiata­lok számára a bérmálási felkészítő hittant a Plébánián. Péntekenként este 7 ó­rára várjuk a fiatalokat a Plébániára.

Október 2-től újraindítjuk beltéri Templomunkban vasárnaponként a dé­lelőtt fél 11 órakor kezdődő diákmiséket, melyeket Családjainkért ajánlunk fel, s amelyekre szeretettel várunk mindenkit.

Október a Rózsafüzér Hónapja: a Szentmisék előtt fél órával Rózsafüzér-imádsággal tiszteljük, köszöntjük a Szűzanyát és kérjük közbenjárását templo­mainkban. Szeretettel várjuk ezekre a közös imádságokra is a kedves Híveket.

Az Önkormányzat a Plébániánkkal együttműködve – alkalmas időjárás kö­rülmények esetén – október 15-ére, szombatra önkéntes temető-takarítást szervez. A munka a temetőben reggel 9 órakor a ravatalozónál közös imádság­gal, illetve rövid munkamegbeszéléssel kezdődik, és várhatóan kora délutánig tart. A résztvevőket egy egyszerű ebéddel is vendégül látjuk. Kérjük a részt venni szándékozókat, hogy részvételi szándékukat – az ebéddel kapcsolatos létszám miatt – jelezzék előre plébániai Irodánkon vagy az Önkormányzatnál. Kérjük, hogy megfelelő felszerelést (kesztyűt, ruházatot) és munkaeszközöket (ásó, kapa, gereblye, karos metszőolló stb.) hozzunk magunkkal. Tisztelettel és szeretettel hívjuk a kedves Híveket a közös szolgálatra és munkára. Tisztelettel jelezzük, hogy azokat is szeretettel várjuk, akik nem tudnak a teljes időszakra vállalkozni, csak esetleg néhány órát tudnak velünk együtt dolgozni.